tak bodejť by nerostly tržby, když se všichni perou o čipy jak diví a lze zdražovat prakticky libovolně :) Ale přeju jim to, zaslouží si to, za poslední roky předvedli zmrtvýchvstání a Ryzeny byly trefou do .. středu terče (abyste mě nenařkli z rasismu:))
Odpovědět3 0
AMD potvrdzuje , že PC neporastie a sústredí sa na firmy ktoré majú na investície, udržať ceny GK na terajších cenách znamená len jednu možnosť a to zastaviť ich výrobu čo sa v podstate v prípade AMD deje , uprednostňujú iný segment a zároveň naznačujú kartelovú dohodu výrobcov GK aby si udržali čo najdlhšie vysoké ceny . Farmy budú cvakať či chcú , alebo nie, treba ich riadne podojiť.
Odpovědět2 7
Proti Intelu zoufalé. Alder Lake bude začátek konce AMD, on ho Intel protlačí, i kdyby žral 300W.
Odpovědět0 23
nevím jak vy, ale já mám AM4 chipset, mam tam parádních 32gb ram, r5 3600, rx 570, kvalitní nvme ssd, 2x HDD a 10Gbit ethernet a super chladič noctua s další noctou na druhé pozici, takže mam ultra kvalitní noctua chladič který si poradí s vysokou ram. A taky super 850W zdroj s monitoringem kdy si mohu zobrazit spotřebu v systému OS.
jediná co udělám je že si koupím 3d cache verzi 16 jádrového ryzenu 3+ a budu mít vše na svém místě
získám:
16 jádro
vysoké takty
nepřekonatelný multi core výkon s brutálním náskokem, skvělé pro provoz VM
minimálně srovnatelný výkon v single core
to vše s minimálními náklady na upgrade - pouze CPU + minimální časové náklady.
nevím co bych získal nákupem Shintelu, jedině nové cpu zranitelnosti které pošlou výkon na jih. a já mám radši sever.
Odpovědět10 1
U těch taktů bych byl opatrnější, podle předběžných parametrů procesorů EPYC a srovnání s nebližšími porovnatelnými modely ve standartní řadě i v porovnání s řadou F, která má nejlepší kombinaci vysokých taktů a velikosti cache, což je vykoupeno vysokými spotřebami a početm jader - 240 W pro 8 a 16 jader a 280 pro 24 a 32, přidání další L3 cache vede k dalšímu snížení taktů, protože se spotřebou už není kam jít.
Odpovědět0 0
A v čom je akože Intel momentalne lepši? V čom by mal tlačiť na AMD? Ja vidim že intel uviedol 8 jadro a 6 jadro, tie štvrtinové skryplene jadra bez inštrukcii bez vykonu a frekvencii, to je len parodia aby si intel mohol pisať že 16 jadro :D
Ja vidim ýe intel uviedol 8 jadro s 241W spotrebou a 6 jadro s 190W spotrebou, konkurencia pre 6 či 8 jadra od AMD nič viac nič menej.
Odpovědět3 0
Má větší zisk.
Odpovědět0 4
To mel Mirku vzdycky ;)
Odpovědět3 0
Papir snese vsechno. Ja bych ten intel nechtel ani zadarmo.
Odpovědět1 0
Proč? Vyloženě špatný určitě nebude. Akorát pravda, při zátěži bude trochu nenažraný.
Odpovědět0 0
Brzy Intel nemusí mít větší zisk, protože stoupá AMD, kdežto u intelu klesá. Ale nejvyšší má v tuto chlíli Nvidia, i když AMD už začíná být na dohled... Optimisticky řečeno, protože tímto tempem to ještě potrvá.
Odpovědět0 0
Za 6 let růst obratu na 400%? Marže z prakticky nuly na skoro 50%? Jo, Intel je větší, ale tyhle hospodářské výsledky jsou rozhodně pěkné.
Odpovědět6 0
Z prdu se roste lehce.
Odpovědět2 8
I ten prd byla firma s obratem asi 3,5 miliardy USD ročně. Kolik prosím má tvoje firma, jestliže jsi takový génius a o tolik lepší? Lisa Su tady dokázala nemožné.. Na základě výsledků firmy v zásadě směřující ke krachu vyžebrala (a nevím jak) peníze na vývoj.. Nechala kompletně zahodit blbé nápady Bulldozerů a jako zázrak vytáhla z rukávu Ryzen.. Tohle fakt není příklad hodný urážek, ale jen a jen úcty... (a jak si následně udrželi monopol na konzolové čipy.. Úžasné)
Odpovědět8 0
Lisa Su není majitelem a už vůbec ne zakladatelem AMD. Prober se.
Odpovědět2 9
A co to s tím má společného ?
Odpovědět2 0
To podstatné.
„Kolik prosím má tvoje firma, jestliže jsi takový génius a o tolik lepší? Lisa Su tady dokázala nemožné."
Odpovědět0 2
ZEN nebyl z její hlavy, ale prostě se jí podařilo do AMD aspoň na chíli vlátit Jima Kellera, který stál v minilosti i za dalšími úspěšnými architekturami. Sice přímo netvořil, ale byl šéfem vývojového týmu, což stačilo. A pak zase odešel, jak to má ve zvyku.
Odpovědět0 0
Myslíte, že to bylo snadné? Takže na začátku žádné výkonné řešení pro grafiku ani procesor, ve výrobě procesory které k sotva vyššímu mainstreamu potřebovaly víc energie než hi end intely, APU AMD v té době neexistovalom, veliké dluhy u kterých ekonomové tvrdili, že nepůjdousplatit. Takže co museli udělat, těžká restrukturalizace, která se dotkla i vývojové oddělení, na které beztak nebyly peníze. Prodej výrobní části, částečná záchrana přišla v nové crosslicenční smlouvě, která to vůbec umočnila, ta miliarda vyrovnání v tom vypadala jako vtip, ale určitě taky pomohla. Nákup ATI sice znamenal další dluhy, ale bez toho by nebyly grafiky AMD, APU a ani dnešní výpočetní karty. S naprostým minimen na vývoj šťastnou volbu dalších architektury a zde je třeba si uvědomit, že ty se na trhu od začátku vývoje objeví v průměru až za 4-5 let. Těch šťastných nápadů na produkty bylo hodně a i tak ještě štěstí, že se intelu nedařilo. Ale AMD na rozdíl od intelu celkem jistě neudělá tu chybu, že by zpomalili vývoj a ani, že přecení síly při vývoji nového výrobního procesu. Ale můžou se chybně rozhodnout při objednávání výrobních kapacit - to se děje rok dopředu. Prostě neudělali žádnou chybu, i na první pohled slepá větev Vega se nakonec vyplatila v APU a jako investice do následujících architektur. Na tak malou firmu s tak malým rozpočtem obdivuhodné. Intel i NVidia jsou proti tomu vyložene rozežrané, kdyby byl intel stejně efektivní při vývoji, je o 10 let napřed.
Odpovědět0 0
Ty kecy o konci AMD už tu byly tolikrát a AMD v daleko horším stavu, bez pořádných peněz na vývoj a v době kdy se intelu dařilo, to přežilo. Proč by mělo končit v době kdy je na tom historicky nejlíp jak finančně, tak produktovou nabídkou, už ale nikdo nevysvětlí.
Odpovědět0 0
Může ho Intel protlačit, pokud korporátním odběratelům a výrobcům hotových sestav ty nové spotřeby nebudou vadit, což by stále nemuselo stačit, AMD by totiž potřebovalo násobnou kapacitu výroby a to hned tak nebude. Tady prostě vyhraje větší nabídka výrobních kapacit.
Odpovědět0 0
Pre zakaznika to znamena že ak chce GPU tak jedine 6900 za 1800€, alebo konkurencia u CPU je to veselejšie, ale u serverov je stale len ZEN2, aby sa nepovedalo tak ešte vyraba APU ktore su s 99% parovane s Nvidia GPU, s jednoducheho dvovodu AMD obmedzilo vyrobu samostatnych GPU a prakticky nechalo volne pole Nvidii preto ten smiešny podiem 17% pre AMD a stale to klesa.
Odpovědět0 3
Tak je to blbé pro nás, ale na jejich místě bych udělal to samé. Za EPYC se inkasuje mnohem více než za low cost procesor. A Instinct se prodává dráž než grafika těžařům, tak co by jste vyráběl vy ?
Odpovědět9 0
amd by vyrábělo, ale nemá kapacity a tak musí selektovat. není pod tlakem jen akcionářů ale i TSMC nad kterým přelétají kokotské čínské stíhačky.
i TSMC potřebuje aby vydělávali, protože taiwancům jde o krk.
Odpovědět7 1
Krymu sa podarilo odtrhnuť od Ukrajiny, pomohla tomu 400 ročna historia s Ruskom, ale silne pochybujem že Taiwan sa odtrhne od Činy.
Odpovědět0 3
tam stačili ruské tanky a bylo to protože krym je prdel světa tak to nikdo neřešil taiwan bude usa bránit protože dělají čipy pro svět navíc se nemusí odtrhávat když není pod ním :D to že čína hlásá opak je asi jako že rusko hlásá jak sme stále pod ním :D no říkat to mohou ale všem jsou u prdele :D a jen si berou popkorn až se rusko zhroutí
Odpovědět1 1
Pro Taiwan je pevninská Čína dost důležitý obchodní partner, tak to tolik nežer:).
Odpovědět0 1
Andirek je dost mimoň a jeho vnímání světa posunuté. (Na druhou stranu, abych nerejpal: Vztahy jsou tam spletité.. Co přesně by se stalo nebo nestalo odhadují experti hodně neurčitě. Například taková hodně zásadní otázka: Co obyvatelstvo? Postaví se na stranu "cizí" armády, "vlastní" armády, nebo jim to bude naprosto fuk "musím do práce, abych měl na rýži a nájem"? NIKDO to neví.
Odpovědět1 0
Číňani neradi válčí. Raději dosahují svých cílů mírovou cestou a jsou v tomto jako Táliban - vy máte hodinky, my máme čas. Ono to funguje.
Odpovědět0 0
Přesně, Číně si stačí počkat 20 let, 50 let je to jedno. Navíc USA sami prohlásili, že kdyby si to Taiwanci (Číňani z ostrova) sami zvolili ve volbách, tak by neřekli ani popel i když možná by prskal Vystrčil, že on jako "Taiwanec" pro to nehlasoval, ale co už, pro něj taky hlasovalo jen cca 8.000 lidí a stal se senátorem :D
Odpovědět1 0
Myslím, že potom co se děje v Hongkongu se do područí Číny dobrovolně nikdo moc nepožene. Navíc je otázka, jak Čína zvládne odchod Si Ťin-pchinga. Vybudoval kolem sebe silný kult osobnosti a tito lidé obvykle nemají ve zvyku vychovávat si nástupce, takže se dá očekávat silný boj o moc, který by mohl Činu hodně oslabit.
Odpovědět0 0
Tak toho bych se nebál, to že neukázal na někoho prstem neznamená, že někdo nebude poblíž, navíc před pár lety došlo ve vedení čínské lidové armády k největší rotaci kádrů v novodobé historii a nevypadalo to na zhroucení nebo boje o moc. Taky to nebude žádný rozmazlený synáček, kterého na vrchol dotlačil tatík, jak je běžné hlavně v USA, ale tvrdý kádr, který se na vrchol dopracoval. Hodně se spekulovalo o Čchen Mi-nerovi, ale nebylo tomu tak, asi kvůli věku a obecně politbyro je banda dědků a bude to chtít omladit. Na rozdíl od bývalého Československa, kde se knížka za totáče rozdávala na počkání nebo byla vnucená, tak v Číně se dostat do strany je extrémně obtížné a jsou na to velice obtížné testy a prověrky, a když tě přijmou, tak máš stejně rok zkušební členství a musíš dokazovat že jsi správný komunista, jinak končíš. Je to těžký dril a máš spousty povinností.
Odpovědět0 0
Tak on bude problém, když jich bude poblíž víc. Je to pro čínskou politiku dost neznámá situace, poslední člověk s podobným kultem osobnosti byl Mao, a to byla přece jenom jiná doba. Jinak to, že je obtížné dostat se v Číně do strany není pro boj o moc zrovna pozitivní zpráva - znamená to, že těch všehoschopných sviní bude nahoře více.
Odpovědět0 0
Mao měl kult osobnosti výrazně větší, to se vůbec nedá srovnávat.
Obtížnější vstup do strany je vzhledem k výsledkům toho režimu pozitivní - těch blbců nahoře mají ze všech států světa nejméně. Pro někoho je hezké si hrát na demokracii, ale když pak člověk vidí výsledek v podobě objektivně blbé paní Pekarové, tak jdou ideály stranou a začne se přemýšlet o funkčnosti.
Odpovědět0 0
Za dvacet a rozhodně ne za 50 let u moci dávno nebude zločinecká parta kolem medvídka Pú. Mohou se stát dva scénaře.
A.Čína se stane demokracii po více či méně krvavé revoluci
B. Západ Čínu nebude potřebovat,výroba se ostatně i dnes přesouvá jinam a Rejžák zase bude ohryzávat bambus hlady:) V tom má pěknou dlouhou tradici...
Odpovědět0 0
Čína existuje jako stát kontinuáloně kolik tisíc let. Změny vlády (i celých dynastií) mají necvičené. (pravda, občas to bylo s menší válčičkou a hladomorem, ale co? Vždy zústali žlutí, šikmoocí a hůlkami se ládovali rýží...) Spíš se ptej, co bude v Evropě za 50 let. Současný pseudostát EU je zralý na rozpad už teď.
Odpovědět0 0
Ne rozhodně neexistuje.Celé století se tam vedl boj o moc a největšího rozkvětu zažila pod Čingischánem který ani nebyl Čínan:) Jinak to byla zaostalá izolovaná zemička .
Současná Čína je má jediného předchůdce a to jistého masového vraha Mao ce tunga.Jediní nástupci historické Číny jsou na Taiwanu.
A kecy o rozpadu EU jsou více jak směšné.Anglie hořce lituje a klidně se za pár let může vrátit zpět Za 50 let tu bude silná Evropa nezávislá na surovinách Ruska pevně spojená s USA..Zato Čína zmítaná sociální bombou v podobě mládeže odkojené západem bude mít vážný problém jak současnou zločineckou diktaturu dál udržet.Na jedné straně svoboda západu na druhé straně diktát pár pomatených dědků...
Další tragedie je Rusko plácající se nad krachem a rozpadem každý rok...
Odpovědět0 0
Ty musíš být nemocný a pologramotný. „Zaostalá a izolovaná zemička" v době, kdy Davídkovi předci lezli po podlaze jeskyně a pokud Čína byla zemičkou, tak ta jejich jeskyně ležele v nějakém ultrapidi státečku. Další perly nemá smysl vyvracet, jsi hodně nemocný.
Odpovědět0 0
Tak to milé děti dopadá když obdivovatel zločinecké Číny narazí na realitu:) Nebo následky činského viru? Samozřejmě že Čína byla vždy izolovaná,NIKDY nedosáhla slávy a moci třeba Perské Říše ani Říma. Bylo mnoho ale mnoho historických mocností dalece překonávající význam rejžáků.I takový Egypt byl a je mnohem významnější ,čínský osle...
Ono obraz jak vypadala Čína ještě v nedávné historii je taková událost jako Boxerské povstání nebo Opiové války.Kdy doslova pár Angličanů neskutečně napráskalo Číně:)))
Ono nemá smysl reagovat na pomatence obdivující stát který nakazil celý svět svým netopýřím virem a má na svědomí statisíce až miliony mrtvých.Už začal medvídek Pú platit odškodne? Že ne? Místo toho raději masakruje menšiny a okupovaný Tibet.
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/reznik-ze-sin-tiangu-miri-do-tibetu-zmenil-uz-jeho-nazev/r~a52dc8ec372011ecb02dac1f6b220ee8/
Taková je ČÍNA ty pomatený osle...
Odpovědět0 0
A) Tak to je blbost, už to jednou studenti zkoušeli a rozmázly to tankama, navíc všechny dneska dokonale sledují a v potlačování kontrarevolucí jsou dnes mistři.
B) Západ Čínu bude potřebovat víc a víc, vzhledem k tomu, že někteří v Evropě zjistili, že si tu bez Číny nevyrobíme nic, ani bez čínských dolů v Africe a podle všeho i brzo Čínských dolů v Afghanistánu, tak si trochu zoufají, zvlášť když pořád na Čínu nadávají.
Odpovědět0 0
Ono je v Číně jiná doba než v době masakru Nebeského klidu...Čína nemá za zadkem spojence CCCP,ostatně oni nemají ŽÁDNÉHO spojence...
V populaci je díky internetu přes veškerou cenzuru neexistuje asi skoro nikdo kdo by věřil blábolům že západ je chce zničit a že strana a vláda jediní vědo co je pro běžného Rejžáka to nejlepší.
Existuje významná třída zbohatlíků a právě jejich dětiček jezdící v západních luxusních autech,nosící západní hadry a vzdělávají se na západě a hlavně vyznávající západní hodnoty.
Existuje velká střední třída rovněž kašlající na soudruha Pú do té míry aby měli od vlády pokoj.Do strany vstupují podlke všeho jenom pro kariérní růst,to je klasický příznak režimu v koncích.V normalizační době také ke komoušům nevstupoval nikdo soudný pro ideje...Stejně tak do značná část Nemců vstoupila do NSDAP vlastně jenom pro ,,klidný život,, No a zrovna restrikce,propaganda v Číně připomínají nacistické Německo na konci...
B.Suroviny se dají sehnat jinde,výroba se pá přesunout...Ostatně i v současné době řada firem opustila či plánuje opustit Čínu,budoucnost je Indie ne Čína. A v případě Afganistánu bych neříkal hop dokuď nepřeskočíš.Ono je spíše pravděpodobné že nějaký kmen začleněný do Talibánu všechny Rejžáky těžící x,y vystřílí do posledního a bude po smlouvě...Taliban není jedna síla,ale banda rozhádaných kmenů která se dříve či později rozpadne do nekonečného konfliktu...
Odpovědět0 0
No ono to bude tím že skoro vždy kdy Rejžák válčil dostal na budku:)
Naposledy dostal nařezáno v Koreji.A že to by nářez:)))
Odpovědět0 0
USA je na tom se stavy armády tak, že už i nejmdernějším jaderným ponorkám o roky prodlužují servisní intervaly, námořnictvo v asijské oblasti by nezvládlo podle vojenských expertů ani malou lokální válku, jelikož jsou třeba plavidla k ochraně Spojených Států, ale bude riskovat vojenský střet s Čínou, která modernizuje armádu téměř stejně rychle jako Indie, zatímco projekty v USA se protahují.... Chtělo by to trochu oprášit vojenské možnosti a sílu armád. Nehledě na to, že Čína by měla výhodu domácí půdy a krátkých tras pro zásobování armády a navíc po souši proti oceánu v případě Amriky. Někteří lidé nemají o vojenské strategii ani páru a aktuality zjevně taky nesledují.
Odpovědět0 0
A nepovídej.Americké námořnictvo je celou generaci modernější než čínské necky.:) Navy má ve službě 10 slovy deset moderních operačních svazů kolem letadlových lodí a právě zavádějí další ultra moderní třídu USS Gerald Ford na kterých budou operovat F35 které mají zhruba hezkých 20 let náskok před čínským šrotem u kterého neumí ani postavit slušné motory:) Ta parodie které říkají letadlová loď je další komedie na ntou.
Amíci zavádí Virginii,opět zcela nadřazené Číně.
Mimo to proti Číně by nestálo NAVY samo,ale Japonsko a velmi pravděpodobně Indie by se ráda přidala.Nemluvě o moderní odhodlané armádě na Taiwanu.Australie nakupuje nové ponorky namířené na Čínu...
Ono by stačilo zakázat dovoz čínské produkce do USA a Evropy a za pár let budou Rejžáci opět okusovat hlady bambus. Stačí malinká sankce na Huawei a firma je na odpis.Jak by to dopadlo s celou Čínou ? Navíc se zbouřenou střední třídou volající s iPhonu a chodící v Nike.Zrovna ta nastupující generace nebude ani za mák ochotna položit život pro medvídka Pú a jeho stranu ve smrtelné křeči.
Odpovědět0 0
Prý nad TSMC nebo Taiwanem prolétají Čínské stíhačky :D Proletěli akorát rohem identifikačního pásma protivzdušné obrany, což je dost rozdíl o proti tomu co se snaží vytvářet některá média, od Taiwanu byly hodně daleko.
Odpovědět0 0
Jak jste přišel na to, že u serverů má AMD jen ZEN 2 a ne 3. ZEN 3 Epycy jsou hned od začátku a stále roste nabídka variant včetně ještě neuvedených ale už ohlášených variant s V-cache. Co zatím není jsou ZEN Threadrippery a ty pro TR40 platformu možná ani nebudou, worstationové mají totiž přednost, před nimi servery a superpočítače a výroba chipletů je plně vytížená.
Odpovědět0 0